Závesy verzus rolety. Čo si vyberiete?

Závesy verzus rolety. Čo si vyberiete?

Bytové textílie tvoria podstatnú časť vzhľadu interiéru. A to najmä na takej veľkej ploche, ako sú okná. Nejde tu však len o zútulnenie a skrášlenie. Podstatná je funkčnosť. Ak sa rozhodujete medzi roletami a žalúziami, možno vám pomôže menší prehľad plusov a mínusov oboch možností.


10 dôvodov, prečo používať chránič na matrace

10 dôvodov, prečo používať chránič na matrace

Kvalitný matrac na posteľ je záležitosťou aj niekoľkých stoviek eur. Priveľmi drahý na to, aby ste ho zničili a ušpinili po pár použitiach. Ak milujete raňajky v posteli alebo máte v domácnosti malé dieťa, chránič matraca je pre vás bezpodmienečne nutný.


Aké závesy do spálne

Pre atmosféru pohody... Aké závesy vybrať do spálne?

Spálňa by mala byť miestom relaxu a pohody. Je to priestor, kde sa na príjemnú atmosféru kladie snáď najväčší dôraz. Veľkú úlohu v tom zohrávajú bytové textílie. Príjemné materiály a vhodne zvolené farby a vzory dokážu divy. To platí aj pre závesy. Ak si ich do spálne vyberiete správne, splnia nielen estetickú funkciu, ale poslúžia aj k lepšiemu spánku.


Ako si vybrať dokonalú záclonu do obývačky

Ako si vybrať dokonalú záclonu do obývačky?

Obývacia izba je centrom domácnosti. Je to miesto, kde trávime veľa času s rodinou, prijímame tu návštevy. Preto by mala pôsobiť reprezentatívnym dojmom. No zároveň sa v obývačke musíte cítiť príjemne. To dosiahnete voľbou vhodnej záclony.


Klasický verzus pružinový vankúš. Ktorý si vybrať?

Klasický verzus pružinový vankúš. Ktorý si vybrať?

Často vás ráno bolieva chrbát? Potrebujete mať pri spánku oporu krku a chrbta, aby ste sa kvalitne vyspali a na druhý deň vás nebolelo celé telo? V tom prípade je pre vás dobrou voľbou pružinový vankúš. Poďme si predstaviť jeho vlastnosti a výhody.


Nie je bavlna ako bavlna! Ako si vybrať kvalitnú posteľnú bielizeň?

Nie je bavlna ako bavlna! Ako si vybrať kvalitnú posteľnú bielizeň?

O tom, že človek prespí až tretinu života, určite viete. Tak prečo by ste toto množstvo času mali stráviť „v objatí“ nekvalitnej posteľnej bielizne, ktorá vás bude driapať, omínať a bude vám nepríjemná na dotyk? Doprajte si to najlepšie. Veď aj posteľná bielizeň vplýva na kvalitu spánku. My vám prezradíme, ako si vybrať najkvalitnejšiu posteľnú bielizeň, vďaka ktorej sa vám bude spať ako v bavlnke.


7 tipov pre dobrý spánok. Ako sa lepšie vyspať?

7 tipov pre dobrý spánok. Ako sa lepšie vyspať?

Viete, že problémami so spánkom trpí nielen mnoho dospelých, ale dokonca aj detí a tínedžerov? Spánok je pre človeka veľmi dôležitý. Podľa viacerých výskumov1 je unavený človek depresívnejší, agresívnejší, má problémy s pamäťou, je menej odolný voči stresovým situáciám. A pritom často stačí tak málo, aby sa spánok upravil. Ak máte so spánkom problémy aj vy, vyskúšajte zmeniť niektoré zo svojich návykov.


Typy zatemňovacích závesov. Poznáte ich?

Typy zatemňovacích závesov. Poznáte ich?

Zatemňovacie závesy plnia v interiéri významnú funkciu. Tak, ako aj záclony a iné typy závesov, aj zatemňovacie závesy majú za úlohu interiér skrášliť. Navyše, musia zabrániť prenikaniu slnečných lúčov do interiéru.  

Ďalej