Kvalita, ktorú si zamilujete. Bambusové uteráky a osušky!

S bambusovými ponožkami a spodným prádlom ste sa už možno stretli. Ale počuli ste už o bambusových uterákoch a osuškách? Verte, že sa do nich zamilujete na prvý dotyk! Povieme vám, prečo.

Sú skutočne z bambusu?

V prvom rade treba podotknúť, že bambusové osušky a uteráky nie sú vyrábané výlučne z bambusu. Ich zloženie je kombináciou bambusových vlákien a bavlny, pričom podiel bambusu je zvyčajne od 50 do 70%.

Tieto uteráky sú mimoriadne hebké, príjemné na dotyk a skutočne luxusné. Navyše, potešia aj tých, ktorí sú ekologicky zameraní. Keďže bambus rastie skutočne rýchlo, na jeho pestovanie nie sú potrebné žiadne pesticídy. Je to rýchlo a ľahko obnoviteľná surovina, ktorej ťažba a pestovanie nezaťažuje životné prostredie.

V porovnaní s bavlnou je teda tento materiál omnoho ekologickejší. Povedzme si však čosi viac o vlastnostiach bambusových uterákov a osušiek.

Dôvody, prečo si vybrať bambusové osušky a uteráky

Už sme si povedali, že bambusové osušky a uteráky sú skutočným luxusom. Prečo?

  • Sú veľmi príjemné na dotyk, hebké a mäkké. Tieto vlastnosti nestratia ani po viacnásobnom praní, ako to býva u uterákov z iných materiálov. Samozrejme, pri praní a sušení je potrebné dodržiavať odporúčania výrobcu.
  • Vyzerajú luxusne. Nielen dotyk, ale aj pohľad na nich vás poteší. Bambusové vlákno je totiž veľmi pevné a tak sa na týchto uterákoch netvoria žmolky. Navyše majú pri správnej starostlivosti dlhú životnosť.
  • Dokonale absorbujú vodu. Bambus perfektne saje vodu. Ak si tieto uteráky porovnáme s klasickými, vodu absorbujú až 4krát lepšie! Takmer okamžite po dotyku s vašim telom.
  • Sú antialergické. Čo iste ocenia najmä tí, ktorých trápia alergie. Bambusové uteráky a osušky odolávajú baktériám a plesniam.
  • Sú vhodné aj pre ľudí s citlivou pleťou. Bambus je veľmi hygienický materiál a preto je vhodný aj pre ľudí s citlivou pleťou a pre bábätká. Ich jemnú pokožku určite nepodráždi. Nemusíte sa ich báť ani v prípade, ak trpíte kožnými ochoreniami.
  • Neutralizujú zápach. Táto zaujímavá vlastnosť bambusu zabezpečí, že vaše uteráky budú voňavé. Uteráky po opakovanom používaní „nezatuchnú“ ako tie klasické.
  • Majú antistatické vlastnosti. Opäť niečo pre hebkosť vašej pokožky bez podráždenia.

Čo poviete? Iste aj vy túžite po kúpeli svoje telo zahaliť do hebkého, voňavého a prírodného uteráka. Vyskúšajte bambusové osušky a uteráky a na vlastnej koži zistíte, že sú naozaj dokonalé.