Klasický verzus pružinový vankúš. Ktorý si vybrať?

Často vás ráno bolieva chrbát? Potrebujete mať pri spánku oporu krku a chrbta, aby ste sa kvalitne vyspali a na druhý deň vás nebolelo celé telo? V tom prípade je pre vás dobrou voľbou pružinový vankúš. Poďme si predstaviť jeho vlastnosti a výhody.

Čo je pružinový vankúš?

Ako už prezrádza jeho pomenovanie, pružinový vankúš je špeciálny anatomický vankúš, ktorý v sebe ukrýva pamäťovú penu a zároveň aj jemné pružiny. Tie sú určené na to, aby udržali správnu polohu hlavy, chrbtice a krku pri spaní. Práve vďaka pružinám bude telo v správnej polohe a predídete tak bolestiam chrbta, aj hlavy.

O aké pružiny vlastne ide? Sú to kovové a pevné, no zároveň pohodlné pružiny, ktoré sa nachádzajú v jadre vankúša. Odolávajú tlaku a tak sa vankúš „nezľahne“. Pružiny sú obalené pohodlnou pamäťovou penou a navrchu vankúša sa nachádza systém „2000 dierok“. Ten zabezpečí cirkuláciu vzduchu vo vnútri vankúša.


Prečítajte si: 7 tipov pre dobrý spánok. Ako sa lepšie vyspať?


Výhodou je, že tento systém bráni množeniu baktérií, plesní a roztočov. Preto je spánok s takýmto vankúšom maximálne hygienický a vhodný aj pre alergikov.

Ak hľadáte protialergické vankúše, ktoré zároveň zabezpečia dobrú polohu tela pri spaní, zvoľte si pružinové vankúše. Keďže sú pružinové vankúše maximálne pohodlné a ergonomické, dajú sa využívať nielen na spanie, ale aj ako relaxačné vankúše, napríklad pri pozeraní televízie alebo leňošení na gauči!

Porovnanie klasického a pružinového vankúša

Aby ste si vedeli zvoliť správne, prinášame vám prehľadné porovnanie bežných a pružinových vankúšov.

Pružinový vankúš Klasický vankúš
Zachováva tvar Áno, dlhodobo Iba krátkodobo
Je protialergický Áno Len vybrané druhy
Má ergonomické vlastnosti Áno Nie
Zabezpečuje prúdenie vzduchu Áno Nie
Je pevný Áno Nie

Aby sme to teda zhrnuli, pružinový vankúš odporúčame každému, ktorá má problémy s bolesťami chrbtice a svalstva a pri spánku potrebuje vankúš, ktorý bude skutočnou oporou. Je vhodný tiež pre alergikov a všetkých, ktorí majú radi pevnejšie a zároveň veľmi pohodlné vankúše.

Či už sa rozhodnete pre klasický alebo pružinový vankúš, je len na vás. V našej ponuke však nájdete kvalitné vankúše rôznych typov. Od tých klasických, cez protialergické vankúše, až po spomínané ergonomické pružinové vankúše.